در آستانه 22 بهمن // حکومت ترسش را نشان داد ؛ واکنش‌ها به حضور معترضین ؛ خطیب نماز جمعه امروز تهران : “تقاضا می‌کنم آن شعارها را ندهید”

جمعه, فوریه 5th, 2010 | اخبار جنبش سبز

آیت‌الله امامی کاشانی، خطیب نماز جمعه این هفته تهران، نسبت به “شعارهای خاص” در روز ۲۲ بهمن امسال ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، آقای امامی کاشانی گفت:
“ممکن است برخی بتوانند شعارهایی سر دهند اما از شما دختران و پسران تقاضا می‌کنم کسانی که بخواهند خدایی ناکرده در صف شما وارد شده و شعار دهند خود را آلوده به آن‌ها نکنید و اجازه ندهید که آن‌ها به جمع شما وارد شوند.”

وی در مورد آینده جمهوری اسلامی افزود:

“این وضع اگر اشکالاتی هم داشته باشد اما باید به ولی عصر برسد.”

مخالفان دولت و معترضان اعلام کرده‌اند که پنج‌شنبه آینده به مناسبت روز ۲۲ بهمن، سالگرد انقلاب ۵۷ بار دیگر اعتراض خود به نتایج اعلام‌شده انتخابات ریاست‌جمهوری و رویدادهای پس از آن را ابراز خواهند کرد.
میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات از معترضان خواسته‌اند در این راهپیمایی شرکت کنند.

خطیب جمعه تهران در مورد این تظاهرات پیش رو افزود:
“از آن‌هایی که می‌خواهند سروصدا به پا کنند تقاضا می‌کنم که گوش کنند. با مردم بوده و مهربان باشید البته دشمنان حساب دیگری دارند.”

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تظاهرات ضد دولتی روز عاشورا گفت:
“در آن مراسم شعارهایی سر داده شد تقاضا می‌کنم که آن شعارها را ندهید و بگذارید این کشور با وحدت باشد.”

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حجت‌الاسلام حسینی بوشهری نیز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم در مورد تظاهرات ۲۲ بهمن امسال سخن گفت.
وی اظهار داشت:

“هر سال ۲۲ بهمن داشتیم اما امسال ویژگی خاصی دارد و باید حضور مردم مضاعف باشد.”

مرتضی تمدن، استاندار تهران نیز امروز گفت که برای روز ۲۲ بهمن “تدابیر امنیتی خاصی” در نظر گرفته نشده و موارد پیش‌بینی شده برای ۲۲ بهمن در قالب ?بسته‌ای فرهنگی? است.
امروز حجت‌الاسلام پورمحمدی، رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز رویکردی نرم را توصیه کرد و گفت:
“در این هفت ماه گذشته بعد از انتخابات، همین که ما به جان همدیگر می‌افتیم و از کار و زندگی و پیشرفت توسعه باز بمانیم و محیط کشور ناامن شود، این خواست دشمن است.”

وی افزود: “اگر حق هم با ما باشد و اگر در میدان تنازع باشد، باید کنار بکشیم، چون تنازع باعث از بین رفتن می‌شود. آتش فتنه فقط، فتنه‌انگیزان را نمی‌سوزاند بل‌که همه را در خود می‌بلعد.”

لحن نرم خطیب جمعه تهران و برخی دیگر از مقامات جمهوری اسلامی در مورد راهپیمایی ۲۲ بهمن در تناقض با لحن شدید خطیب‌های نمازهای جماعت هفته‌های پیش و تهدیدات دیگر مقامات است.

آیت‌الله جنتی، از خطیب‌های جمعه تهران، معترضانی که روز عاشورا به خیابان آمدند را “مصادیق بارز مفسد فی‌الارض” و “محارب” اعلام کرده‌اند و مصطفی محمد نجار وزیر کشور جمهوری اسلامی نیز گفته‌است:
“به نیروهای پلیس دستور داده‌ایم از این به بعد هیچ‌گونه مدارایی با آشوبگران نکنند و اگر فردی جهت همکاری با اغتشاشگران در تجمعات ظاهر شود به فوریت دستگیر خواهد شد.”

منبع : رادیو زمانه

2 نظر برای در آستانه 22 بهمن // حکومت ترسش را نشان داد ؛ واکنش‌ها به حضور معترضین ؛ خطیب نماز جمعه امروز تهران : “تقاضا می‌کنم آن شعارها را ندهید”

سامان
فوریه 5, 2010

حضور میلیونی سبزها در 22بهمن

آرش کمانگیر
فوریه 12, 2010

دوستان مفهوم مبارزه در دنیای امروز و عصر آی تی با گذشته متفاوت است امروز باید با سلاح علم دانش و آگاهی به جنگ سپاهیان جهل و وحشی گر ی و چپاول رفت تا میتوانید به توانمندیهای هک و غلبه بر تهاجمات سایبری و در صورت لزوم نفوذ به فضاهای مجازی دشمنان مردم و سرسپردگان چین و روسیه مجهز شوید شما از نژاد اریایی هستید و هوش بسیار بالاتری از عربزاد گان وحشی فضله خوار دارید سپاهیان جهل و نادانی را به زانو در آورید

دیدگاه شما

متا

جستجو