بسیار مهم // افشای برنامه‌های مخفیانه “شورای عالی امنیت ملی” و لزوم هوشیاری مردم

جمعه, فوریه 5th, 2010 | اخبار جنبش سبز

پایگاه خبری تحلیلی سایتک مطلع شده است که جهت ایجاد فضای رعب و وحشت در میان حامیان مردمی جنبش سبز، به زودی پخش سری جدید اعترافات دستگیرشدگان وقایع اخیر از سیمای ضدملی آغاز می‌شود.

یک منبع موثق به تقل از یکی از دوستانش به سایتک گفت: پدر دوستم که از اعضای شورای عالی امنیت ملی می‌باشد برای خانواده خود اخباری از مواضع جدید این شورا جهت مقابله با جنبش سبز را بروز داده است. بنا به این گزارش از چند ماه پیش از موعد انتخابات تا کنون یک جمع چند نفره شامل رئیس جمهور، رئیس مجلس، رئیس قوه قضائیه و وزیر اطلاعات به همراه نمایندگان بیت رهبری و چند نفر دیگر که با دستور شخص رهبر تعیین گردیده‌اند، عهده‌دار اخذ تصمیمات مربوط به امینیت داخلی گشته‌اند.

وی ادامه می‌دهد: بعد از مراسم روز قدس که با تحرکات گسترده جنبش سبز همراه شد، جمع مذکور با صدور آیین‌نامه‌ای برای نهادهای مختلف، اقدامات جدیدی را در دستور کار قرار دادند. مثلاً شاهد حذف ناگهانی عباراتی همچون “انقلاب مخملی” یا “انقلاب رنگی” از ادبیات مسئولین کشوری و لشکری بر علیه جنبش سبز و بودیم که با توجه به معنای متقابل آنها، منجر به ریزش وسیع حامیان دولت شده بود و در عوض واژه “فتنه” جایگزین شد.

این راهکارها بر اساس چهار محور مشخص قرار داشتند. اول اقداماتی که به کاستن از بدنه مردمی جنبش بینجامد (مانند دستگیری‌ها و مربوط‌نمودن ریشه جنبش به عوامل بیگانه) دوم ایجاد شکاف و تفرقه‌افکنی بین طیف‌های گوناگون هوادار جنبش و نیز رهبران آن، سوم بی‌اعتبار کردن سران جنبش و خارج ساختن نقاط قوتی همچون نزدیکی به بنیانگذار انقلاب اسلامی از دستشان (مانند ماجرای پاره‌شدن عکس امام) و چهارم انتصاب مواردی که طبق قانون اساسی مانع از برپایی تجمعات می‌گردد (جهت توجیه دلیل عدم صدور مجوز راهپیمایی) یعنی مسلحانه بودن و تعدی به اصول دینی.

در ادامه این گزارش می‌خوانیم: البته تعیین یک نقطه زمانی جهت بهره‌گیری از مجموعه این اقدامات نیز نقطه پایان این نقشه بود تا با تحریک عواطف عمومی (به ویژه در شهرستان‌ها) که تا آن زمان صورت گرفته و تبلیغات وسیع رسانه‌ای و همچنین سازماندهی پیشاپیش نیروی انسانی، بتوان تظاهراتی را در تهران و سایر مراکز به منزله نابودی جنبش سبز سامان داد و تأییدشدن انتخابات از سوی مردم را القا نمود. قسمت چهارم از سناریوی فوق در حالی در روز عاشورا به اجرا درآمد که به علت فهمیدن آن (بدون جزئیات) از سوی اطرافیان میرحسین موسوی، در عمل با تردید مواجح شد. کما اینکه از ابتدای ماه محرم، سایت کلمه نسبت به تکرار پروژه “کارناوال عاشورا” هشدار داده بود.

این منبع آگاه در ادامه اظهاراتش افزود: دامن زدن به شبهه هتک حرمت ارزش‌ها و مقدسات در روز عاشورا، پر رنگ ساختن نقش منافقین و سرویس‌های جاسوسی غربی، ترور یکی از نزدیکان مهندس موسوی و یکی از اساتید دانشگاهی حامی او، و بالاخره پراکندن شایعه کشف سلاح و مهمات از مسجد الهادی، اقدامات تکمیلی از این مرحله بودند. در جدیدترین جلسات این بخش که به فعالیت‌های پیشگیرانه جهت ممانعت از بروز و ظهور جنبش سبز در راهپیمایی روز 22 بهمن اختصاص داشته، چند برنامه پیشنهاد و برخی از آنها تصویب شده است.

یکی از این برنامه‌ها به منظور ایجاد نگرانی و اضطراب بیش از پیش در میان معترضین و نیز جهت دورنمودن اقشار مختلف هوادار جنبش و باقی ماندن لایه رادیکال‌تر آنان طراحی شده تا اگر در روز 22 بهمن تصمیم به سرکوب گرفته شد این عمل راحت‌تر صورت گیرد. برای این منظور هم‌اکنون گروهی در حال ضبط اعترافات تلویزیونی از بعضی زندانیان هستند که این اعترافات در چند قسمت (احتمالاً از شنبه) هر شب پخش خواهد شد. این احتمال نیز وجود دارد که در روزهای آینده شاهد نمایش یک یا چند اقدام تروریستی در تهران باشیم. استقرار ماشین‌های آب‌پاش و دیگر تجهیزات ضد شورش در اطراف میدان آزادی نیز در زمره این اقدامات است.

خاطرنشان می‌شود شخصی که سخنانش مورد استناد این گزارش است تأکید کرده که پدر دوستش این اطلاعات را در اختیار همسرش قرار داده و فرد مورد نظر این روایت را از زبان مادر خود شنیده است.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

دیدگاه شما

متا

جستجو