مهم// فراخوان براي بزرگداشت شهداي “جنبش سبز” در روز اربعين

پنج‌شنبه, فوریه 4th, 2010 | اخبار جنبش سبز

فردا (جمعه 16 بهمن) مصادف است با اربعين حسيني و چهلمين روز پرپر شدن گلهايي شاداب و معطر از ميان گلستان مصفاي جنبش سبز. آري؛ چهل روز قبل در ظهر عاشورايي كه پس از 1400 سال يكبار ديگر به خون پاكترين و آزاده‌ترين مخلوقات خداوند بر روي زمين رنگين شد، مردم ايران در سوگي تازه نشستند و شاهدان شهادت بهترين فرزندان خود گشتند. در باغ شهادت بار ديگر گشوده شد و گلگون‌كفناني جوانمرد به خيل شهداي جنبش پيوستند. جنايتي ديگر رقم خورد و عزيزاني كه براي عزاداري محرم و بزرگداشت مرجع ديني خود به خيابان آمدند به خاك و خون كشيده شدند.

گويي تاريخ را از نو نوشتند؛ در كربلا فرزندان امام حسين (ع) به تيغ كين از اسب به زير فكندند و در تهران حق‌گويان و حق‌خواهان را از بلنداي پل‌ها به پايين پرت كردند، در كربلا اصحاب امام حسين (ع) را صاحبان قدرت و مكنت، بيرحمانه آماج تيرهاي خشونت ساختند و در تهران با تيرهاي ساچمه‌اي بدن فرزندان وطن را نواختند، در كربلا بر اسب‌ها نعل نو زدند و بر پيكرها تاختند و در تهران با اتومبيل پليس مردم را له كردند. و ما قامت غرق خون يارانمان را ديديم و فرياد زديم كه “اگر دين نداريد لااقل آزاده باشيد”.

و اگر در كربلا ستمگران زمانه اينها كردند تا پيام امام يعني “مرگ سرخ بهتر از زندگي ننگين است” به گوش جهانيان نرسد و نتوانستند، اينبار بر عهده ماست تا زينب (س) گونه خروش برآوريم و به مستكبران كنوني يادآور شويم كه ما از مولا و مقتدايمان آموخته‌ايم تسليم زورگويي نشويم كه سرانجام حق بر باطل پيروز است.

روز جمعه از ساعت 10 صبح بر مزار ندا و يارانش (قطعه 257) حاضر خواهيم شد و سپس با حركت به سمت محل مزار شهداي هفتم تير، رفتار بيشرمانه قوه قضائيه با عليرضا بهشتي را به پدر بزرگوارش و بنيانگذار قوه قضائيه يعني شهيد بهشتي تبريك و تسليت خواهيم گفت. سپس مزار شهيد روح‌الاميني و شهيد موسوي را زيارت خواهيم كرد و بعد از آن به سمت بارگاه امام خميني (ره) عازم مي‌شويم و با تجمع در آنجا، نواي مظلوميت خود و داستان تبديل جمهوريتي كه او بنيانش را گذاشت به ديكتاتوري و ناديده گرفتن رأي و نظر ملت را برايش تعريف خواهيم كرد.

از حجت‌الاسلام سيدحسن خميني نيز دعوت مي‌نماييم ضمن حضور در جمع مردم، براي همراهان جنبش سبز سخن بگويند و نقطه نظرات خويش را بيان نمايند.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است.

دیدگاه شما

متا

جستجو