مهم // آخرین خبرها از شهرستان لار / حمله مردم به بانکها / تعطیلی کامل شهر حتی مدارس / آتش زدن ادارات دولتي

پنج‌شنبه, فوریه 4th, 2010 | اخبار جنبش سبز

حمله مردم خشمگين شهرستان لار به بانکها و شهرباني و نيروهاي ضد شورش
امروز مردم خشمگين لار با حمله به بانکهاي ملي وملت وشهرباني لار با شکستن شيشه هاي اين اماکن با نيروهاي ويژه ضد شورش اعزامي از شيراز درگير شدند که منجربه دستگيري و مجروح شدن تعدادي از مردم گرديد.نيروهاي ضد شورش از گاز اشک آور و تير اندازي براي متفرق کردن مردم استفاده کردند.لازم به ذکر است که طبق اعلام مردم اعتصاب و تعطيلي مغازه هاي اين شهرستان تا حصول مردم لار به حقوق خود ادامه خواهد داشت.
گزارشهای قبلی:

خبرها از درگیری مردم و نیروهای امنیتی در سطح شهر لار حکایت می کند.این درگیریها بعد از انتشار خبری مبنی بر شهرستان شدن یکی از توابع این شهر،بنام گراش شدت یافته است.تا کنون مردم این شهراقدام به شکستن شیشه های چند خودرونظامی و همچنین فرمانداری این شهر کرده اند. روز دوشنبه نزدیک به هزار نفر مقابل فرمانداری این شهر اجتماع کرده اند و شعارهایی مبنی بر استعفای فرماندار سر می دادند. امروز سه شنبه هم مردم لار دست به اعتصابات عمومی زدند.همچنین درگیریهای گسترده ای بین مردم و نیروهای نظامی امنیتی رخ داده است .تا کنون مردم 4 دستگاه موتور سیکلت پلیس را آتش زده اند و پلیس اقدام به پرتاب گاز اشک آور و شلیک گلوله(تفنگهای ساچمه ای)کرده است . تعدادی راهی بیمارستان و چندین نفر نیز دستگیر شده اند

وزير کشور و رييس کميته امنيت ملي براي بازگرداندن آرامش به شهرستان لار رفته اند.

در پي نا آرامي در شهرستان لار و درگيري مردم خشمگين با نيروهاي ويژه علاالدين بروجردي رييس کميته امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي ومحمد مصطفي نجار وزير کشور به لار رفته اند .طبق آخرين اخبار واصله شهرستان لار يکپارچه در اعتصاب عمومي است و اوضاع شهرستان لار بسيار متشنج و نا آرام است.

درخواست نماينده لارستان از مردم خشمگين لار براي حفظ آرامش و خويشتنداري.

در ادامه ناارامي هاي ديروز دوشنبه در شهرستان لار واقع در استان فارس که منجر به اعتصاب عمومي وتعطيلي کليه مغازه ها و ادارات دولتي ومدارس ودبيرستان هاي اين شهر گرديد و تا امروز سه شنبه هنوز ادامه دارد علي اصغر حسني نماينده لارستان در مجلس شوراي اسلامي در مصاحبه با روزنامه صحبت نو لارستان گفت? من از مردم خداجوي لار و گراش تقاضامندم در استانه دهه فجر انقلاب اسلامي ضمن پرهيز از هر گونه رفتارهاي افراطي ارامش خود راحفظ کنند و در چهار چوب و دستورات نظام مقدس جمهوري اسلامي پيگير حقوق خود باشند.همچنين محتاجي فرماندار لارستان ضمن تکذيب استعفاي خود و تاييد تجمع مردم واتش زدن لاستيک ازمردم خواست که خويشتنداري خود را حفظ کنند و تحريک نشوند و با توجه به ورود به دهه فجر سعه صدر داشته باشند .اين در حالي است که تعطيلي مراکز دولتي و مدارس ودبيرستانهاومغازه ها و بانکهاي شهرستان لار همچنان ادامه دارد و شهر يکپارچه تعطيل و در حالت اعتصاب عمومي است.

در ادامه نا آرامي هاي روز دوشنبه شهرستان لار که منجر به آتش زدن ادارات دولتي گرديد .دولت براي کنترل مردم 1000 نيروي ويژه سرکوب مجهز به باتوم برقي و گاز اشک اور و ماشين هاي اب پاش را به شهر لار فارس اعزام کرده است.امروز سه شنبه کليه مغازه هاي لار تعطيل است.لازم به ذکر است که مردم غيور لارستان يکي از ارکان اصلي انقلاب مشروطيت هستند و در تاريخ ايران به کرات از مجاهدت هاي مردم لار فارس درانقلاب مشروطيت یاد شده است.

1 نظر برای مهم // آخرین خبرها از شهرستان لار / حمله مردم به بانکها / تعطیلی کامل شهر حتی مدارس / آتش زدن ادارات دولتي

ایرانی
فوریه 4, 2010

مردم ایران همیشه آزادیخواه و کفرستیز هستند

دیدگاه شما

متا

جستجو